Размери: 16,3/12 см; снимката е правена в гр. Шабац, Сърбия около 1868 г. Сред синовете на Благоя Карич е и Вл. Карич – географ, фолклорист и дипломат.
Размери: 20,5/11 см; официална портретна снимка с посвещение: „На госпожата от Калоферския Женски Манастир за спомен на Князът, 27 юний 1888“. Снимката е правена в Будапеща. Фотограф – професор Драгутин Коллер, царски и кралски придворен фотограф, Будапеща.
Размери: 17,3/10,2 см.; лист 1: твърда тъмночервена корица с винетки с флорални и геометрични мотиви в горния десен и долния ляв край; в средата в ромб има надпис: „I. БЪЛГАР. МЕСТНО ИЗЛОЖЕНИЕ В ПЛОВДИВ 1892“; с орнаменти; на гърба ? общ изглед на Пловдив и надписи на български и френски език - Панорама на Изложението; лист 2: картичка с два изгледа на „Главен павилион“ и „Главен вход“ - надписи на български и френски език; лист 3: картичка с три изгледа и надписи на български и френски език: „Павилион за костюмите", „Пещерата" и Езерото"; лист 4: картичка с два изгледа и надписи на български и френски език: „Павилион Горски“ и „Павилион за опитв. вина“; лист 5: картичка с три изгледа и надписи на български и френски език: „Павилион Унгарски", „Павилион Пазарджик" и „Австрис. Павилион"; лист 6: картичка с два изгледа на Пловдив и надписи на български и френски език: „Общи вид на Пловдив“ и „Тепе алтъ“.
Серия 0,790, Номер 003. Водни знаци на хартията като правоъгълна рамка, в четирите ъгъла има кръгли орнаменти, свързани с права линия от редуващи се ромбове и геометрични фигури, рамкирани. Целият фон на лицевата страна е червен с бели точки. Надписите са черни. Серията и номерът са вписани във воден знак. Между тях има лъв с корона във воден знак. Цената на билета е един лев. Има подписи на директора на изложението и финансовия министър. На гърба са описани печалбите и условията за получаването им. Надписите са в рамка с геометрични мотиви.
Размери: 36/26,5 см, с паспарту. На гърба има надпис: „Снимката е от площ. Ал. Стамболийски. Юбилей на Хр. Г. Данов с мин. Шишманов.“ Има и печат на фотографа.
Размери: 11,8/8,5 см; с автограф: „Господину Каблешкову, в знак на моята сърдечна благодарност за радушния прием, който ми се направи от него и от град Пловдив. С най-дълботко почитание И. Вазов. София, 25 ноемвр. 1920“; печат на фотографа А. Владиков – София.
Размери: 31/24 см. Цветен проект на твърд картон. Участвувал в конкурс на Община Пловдив за изработване на герб на града, където получава първа премия. На базата на този утвърден проект художниците изработват оригинален герб на Пловдив в три вида: цветен, графичен и гипсов релеф.
Размери: 18/13 см. На гърба на снимката надпис: „Паметника на Съединението на площад Съединение (пред Военната палата) по проекта на скулптора Кирил Тодоров. Пиедестала на който е изграден и е налице и днес – авг. 1953 год.“