На гърба на документа има ръкописна бележка от Тодор Ив. Мумджиев от Т. Пазарджик за откриването на документа и удостоверяване автентичността му от игумена на Рилския манастир с дата 19 юли 1932 г. и восъчен печат на манастира.
Размери: 54,5/78,5 см; плътна, по-скоро бяла на цвят, леко грапава хартия. Има по-голям „украсителен знак“. На гърба има 1 ред с текст на осм.-тур. ез. Под него е записан обяснителен текст за произхода и съдържанието на документа, кой е направил превода, подпис на свещеника на църквата и печат на църковното настоятелство с дата 9 март 1916 г.
Размери: 22/36 см; на гърба – записи на сметки за месеците януари – юли 1855 г. и имена на лица, от които вероятно са получени пари; подписи на училищните настоятели. Разкрива част от изискванията на учебния процес, които учителят се задължава да спазва. Документът е труден за разчитане, защото има смесване на букви и съкращения от църковнославянски с новобългарска лексика.
Размери: 17/24 см; с подвързия. Приписките и записите на сметки са с различен цвят мастило – черно, лилаво-синьо, синьо-зелено, червено, синьо. Има записани цифри и с молив. Листовете са разграфени на редове – надлъжни и напречни.
Размери: 39/53 см; цветни изображения. В центъра е Дондуков-Корсаков с подробна биографична справка, която завършва с дата 19 апр. 1879, № 97. Има портрети и на ген. Скобелев, ген. Гурко, Райна Княгиня, сръбския княз Милан, черногорския княз Николай и изображение на „Одинъ изъ русскихъ героевъ“. Под всички портрети има текстове или име. Отпечатана е върху хартия с плътността на тънък картон. Цветове на образите – бял, зелен, син, бежов, черен. Военно облекло, оръжия и други орнаменти.
Размери: 49,5/39,5 см; изобразени са различни прослойки – военни (български и турски военни униформи), граждани, селяни. Цветно изображение. Тонирано в светла охра, с черен, червен и зелен цвят. Отпечатана е върху хартия с плътност на тънък картон.
Размери: 19,5/25 см; каширана върху картон 21/27 см. Бочо Загорски, внук на Яна (сестра на Васил Левски), е записал събитието на гърба на снимката с молив. Изброени и посочени са родствениците на Левски – петте дъщери на Яна, зетьовете и внуците й, както и другите присъстващи.
Размери: 25/39,5 см; подвързан печатен формуляр. Съдържа 3 графи, озаглавени с печатни букви: „№ по ред“, „Име и презиме на лицата, означени в актовете“ и „Съдържание на актовете“. На последния лист – заверка от Т. Пазарджишки градски мирови съдия, с подпис, дата 27 май 1897 г. и восъчен печат на Т. Пазарджишки мирови съдия. Съдържа 350 листа, от които 257 изписани.
Размери: 36/53 см; цветно изображение върху картон на жена с корона, разперила ръце, в едната държи венец, в другата – клонка, облечена с антично облекло. Отстрани нарисувани фризове и гербове. Под нея сребърно изображение на медала. В него – жена, държаща клонка, подпряна на щит и надписи „MERIT, EARLS COURT LONDON“. Под него подписи на председателя на журито и други оторизирани лица. Под годината вероятно данни за отпечаталия диплома „J.J. Keliher&Co., LTD., LITHO., LONDON“. Цветове: светла охра, червен, син, синьо-зелен, с черни букви.
Размери: 31,5/40,5 см; върху картон в охра. Цветове: бял, черен, тъмна охра, сив, английско червено. Надписан с молив, печатни букви, вероятно от автора. Стар правопис, преди реформата от 1945 г.